Skip to content

DOS Hallituksen pestiesittelyt – Tapahtumavastaava

Kippistä DOSilaiset!

Olen ympäristötieteiden opiskelija Anni ja touhuilen toista vuotta DOSin tapsana eli tapahtumavastaavana. Lempiolueni on barley wine, joka toimii muuten tosi hyvin vaikkapa pitkään kypsytetyn goudan kera. Ylläpidän myös Instagram-blogia @thirstynettle, jossa olut ja nykyään myös muut suomalaisten pientuottajien juomat kulkevat mukana elämäni eri hetkissä. 

Tapahtumavastaavan laajaan tehtäväkenttään kuuluvat melkeimpä kaikki tapahtumiin liittyvät asiat. Pääasiassa tapahtumavastaava pitää huolta siitä, että kuukausittaiset, yhteistyösopimuksiin kirjatut olutillat tulevat järjestettyä, mutta mikäli aikaa riittää niin tapahtumien järjestämisessä vain mielikuvitus on rajana. 

Tapahtumavastaava…
…tekee tiivistä yhteistyötä yhteistyöravintoloiden kanssa ja sopii tulevien iltojen ajankohdat ja teemat, 

…hoitaa tapahtumamarkkinointia ja yhteyksiä DOSin jäseniin webbisivujen, sähköpostin, Facebookin ja Instagramin kautta,

…avaa ja tarkistaa tapahtumien ilmoittautumiset, lähettää niistä laskut jäsenille ja pitää yhteistyökumppanit ajan tasalla ilmoittautumisista

…sekä ennen kaikkea pitää huolta, että DOSin maltaiset tapahtumarattaat pyörivät kaikin puolin sulavasti. 

Yksin hommia ei kuitenkaan tarvitse tehdä, sillä yleensä tapahtumavastaavia valitaan kaksi ja tämä dynaaminen duo hoitaa hommat sujuvasti yhdessä. Lisäksi tiiviissä yhteistyössä ovat graafikko ja webmaster ja myös muut hallituksen jäsenet auttelevat esimerkiksi Oktoberfestin, vuosikokousten ja muiden erikoislaatuisten tapahtumien järjestämisessä.

DOS Tapsan hommissa pidän erityisesti tapahtumien teemojen suunnittelusta yhdessä yhteistyökumppaneiden kanssa ja vaikka poikkeustila onkin toimikaudellani rajoittanut tapahtumien järjestämistä melkoisesti, on se samalla haastanut kehittämään toimintaa uuteen suuntaan. On ollut mahtavaa tutustua paikallisiin ravintola- ja panimotoimijoihin ja mielestäni tämä on ehdottomasti yksi DOSin mielenkiintoisimmista ja antoisimmista pesteistä. Kannattaa siis hypätä rohkeasti mukaan!

Nähdään DOSin tapahtumissa! 🍻

40 thoughts on “DOS Hallituksen pestiesittelyt – Tapahtumavastaava”

  1. Pingback: how to order androxal generic alternatives

  2. Pingback: get enclomiphene generic equivalent buy

  3. Pingback: how to buy rifaximin purchase no prescription

  4. Pingback: cheap xifaxan generic london

  5. Pingback: buy cheap staxyn cheap genuine

  6. Pingback: buy cheap avodart generic version

  7. Pingback: buy dutasteride buy san francisco

  8. Pingback: flexeril cyclobenzaprine no s consult

  9. Pingback: order gabapentin cheap store

  10. Pingback: buying fildena using mastercard

  11. Pingback: kamagra online lékárna kanada levné

  12. Pingback: seulement kamagra consultation gratuite

  13. Pingback: cheap itraconazole cheap canadian pharmacy

  14. Pingback: colospa

  15. Pingback: cefixime 400mg

  16. Pingback: atorvastatin 40 mg tablet

  17. Pingback: metoprolol

  18. Pingback: tadalafil buy

  19. Pingback: citrato de sildenafila

  20. Pingback: metoprolol medication

  21. Pingback: lasix 40 mg tablet

  22. Pingback: lasix water pill over the counter

  23. Pingback: tadalafil price walmart

  24. Pingback: vidalista 80 tadalafil tablets

  25. Pingback: innehåller mounjaro semaglutid

  26. Pingback: minoxidil shampoo female

  27. Pingback: topiramate brand name

  28. Pingback: rogaine foam ingredients

  29. Pingback: average cost ozempic

  30. Pingback: metronidazole gel walmart

  31. Pingback: sildenafil citrate pictures

  32. Pingback: tadalafil 30ml

  33. Pingback: bupropion 300 mg xl

  34. Pingback: terbinafine mechanism for skin fungus

  35. Pingback: toradol how quickly it works

  36. Pingback: avanafil contraindication risks

  37. Pingback: avanafil food interaction safety overview

  38. Pingback: molecular mechanism of PDE5 inhibition

  39. Pingback: Sildenafil Variability Concepts

  40. Pingback: Sildenafil vs Cialis Duration Mechanics

Comments are closed.