Skip to content

Hallitus kokoustaa tiistaina 18.10.2016

Hallitus kokoustaa jälleen 18.10.2016 klo 19-21 Ylä-Ruthin kabinetissa.

Hallituksen kokoukset ovat avoimia kaikille jäsenille, usein parhaat hallituksen kokoukset ovat niitä, joissa on myös jäseniä kertomassa näkemyksiään ja mielipiteitään. Hallituksen kokouksessa päätetään muun muassa usein olutiltojen teemoista ja uudet ideat ovat aina tervetulleita. Jos hallitushommat kiinnostavat tulevaisuudessa tai haluat nähdä, miten ja mitä yhdistyksen päätöksiä tehdään, tule mukaan kokoukseen.

Hallituksen kokoukseen et tarvitse muuta mukaan kuin itsesi, jokin näyttöpääte kannattaa olla mukana, josta voi seurata esityslistaa eli kokouksen kulkua. Haluamme toimia ekologisesti, joten emme printtaa esityslistoja hallituksen kokouksiin.

Tulevaisuudessa tulemme julkaisemaan uutisen hallituksen kokouksen jälkeen, jossa on koottuna tärkeimmät asiat hallituksen kokouksesta, joten vaikka et pääsisi itse kokoukseen, voit lukea yhdistyksen suunnitelmista ja muista kokouksen pääpointeista nettisivuiltamme.

Virallinen kokouskutsu esityslistoineen lähetetään sähköpostilistalle lauantaina.

Toivottavasti nähdään kokouksessa!